пʼятниця, 29 травня 2015 р.

Наша Галя балувана

Хочу вам розказати яка я балувана. Бо я користуюсь двома програмками (чи додатками, чи як їх там) для бігу. Як в тому анекдоті - що ж мені розірватись? Мова йде про Runkeeper і Nike+ Running. Технічних подробиць не буде, бо я на них не дуже розуміюсь. Зрештою в мережі є багато оглядів технічних і різних.



Так от в Nike+ Running мені більше подобається загальне оформлення і навігація, а ще голос жінки яка розказує скільки я вже пробігла (для мене це дуже важливо). А ще після завершення пробіжки там включаються чемпіони всякого роду і виду з бігу і кажуть, що я молодець. Мені приємно. О, і роздає програмка вимпелки за різні (часом притягнуті за вуха) досягнення. 

 

Основна перевага Runkeeper'а кращий план тренування до 10К. І менше пафосу. Для декого це значна перевага. Значний мінус в цій програмці — це мало можливостей для прокладання маршруту. Все треба зробити вручну. А оскільки я бігаю туди-назад це незручно.

В обох програмках можна шукати і додавати друзів. Влаштовувати змагання і всіляко підтримувати один одного.  *Наспівую*
...щоб друзів багато вірних
і пригод безліч неймовірних!

Розкажіть чи користуєтесь прибамбасами для бігу, і чим вони вам подобаються.

І друзів вам багато вірних! 

 
 

середа, 27 травня 2015 р.

Подробиці погодні і рекордні

В мене сьогодні PR, той що особистий рекорд. Серйозний такий рекорд — найдовша пробіжка — 6км 530м. Все дуууже серйозно. Жартую.


Пробіжка була дощова, вітряна, холодна і брудна. Так-так, я в курсі, що зараз кінець травня. В якийсь момент в мене навіть пара з рота йшла.

Чоловік вранці поїхав у невідкладних справах. Поїхав він маршрутом моєї пробіжки, щоб подивитись, чи там можливо бігти. В мене золотий чоловік. А потім він приїхав додому, щоб я змогла побігати. Так, він настільки золотий. Мммм, про що це я... А, про біг. Частину дороги позмивало, а частину розрівняло болото, так що бігти було на диво нормально. В мене навіть ще один рекорд намалювався — швидкісний. Якийсь кілометр я пробігла за 5,45хв.

Я собою пишаюся. А ви? (Собою, не мною, хоча можете і мною попишатися.)

неділя, 24 травня 2015 р.

Гастролі, або "бігла через місточок..."

Їздили ми з дітьми на кілька днів у гості до мами, сестри і дідуся (якщо хто забув, то живуть вони у славному містіІвано-Франківську). Спакувала поооовну валізу одягу, ну і тепер обов'язковий бонус — кросівки і вдяганку для бігу.

І ось що я вам скажу: не дарма півмарафон виграли бігуни з Івано-Франківська. Бо я зустріла в три рази більше бігунів ніж у Львові на районі. Звичайно, район там сприятливіший — бігати коло озера і річки набагато приємніше, ніж до “нотаріуса” чи “пам'ятників і надгробків”. А ще було багато велосипедистів віком від 2 до 102.

Бігла я через оцей місточок


І бонусом я бачила чоловіка який бігав між дамбою і річкою (де я не бігала, бо трохи страшнувато) який ніби зійшов з відео не для дівчат.

Так чудово вплинула на мене зміна маршруту і клімату (в Франківську в ці дні була прекрасна погода), що я поставила швидкісний рекорд.

А ви бігаєте у подорожах?

п.с. На озері було багато рибалок і жаби перекумкували музику в навушниках, значить не таке воно брудне. Давно пора його відновити.

понеділок, 18 травня 2015 р.

Закони Мерфі для бігунів

Сьогодні вітер дув мені в лице цілу пробіжку (хоча я бігаю туди й назад), сильно вповільнюючи швидкість. Трохи поплювавшись і згадавши закон Мерфі для бігунів про вредний зустрічний вітер, я вирішила викласти всі закони (звідси). Якщо ви на роботі, то старайтесь не викрикувати вголос “оце точно!”, начальник може не зрозуміти. Я вдома, тому трохи повикрикаю.

Закони Мерфі для бігунів

1 Коли дорога якою ви біжите сильно звужується з обох сторін над'їжджають дві машини. (Кожен раз!)

2 Коли ви біжите у вітряний день на гірку, то вітер обов'язково буде зустрічний коли ви біжите вверх, і буде дути в спину, коли ви біжите вниз.

3 Якщо ви бігаєте туди-назад, то вітер завжди поміняє напрям так що цілу пробіжку буде дути вам в лице. (Еге ж.)

4 Ви обов'язково випадково вступите в калюжу, коли будете бігти перший раз в нових кросівках. (Не знаю, я не переймаюсь. Не з львівською погодою.)



5 Коли ви біжите туди-назад у місцевості із змінним рельєфом, здається, що весь час біжиш вгору.

6 Дощ почнеться через п'ять хвилин після того як ви вибігли, і закінчиться за п'ять хвилин до закінчення пробіжки.

7 Несподіване і сильне бажання сходити в туалет з'явиться в точці найвіддаленішій від того самого туалету.

8 Світло в блимаючому вуличному ліхтарі погасне якраз в той момент коли ви під ним пробігаєте.

9 За тиждень перед змаганнями ви прокинетесь з закладеним носом.

10 В поганий день, коли вам треба під час пробіжки просто трохи пройти, ви обов'язково зустрінете когось знайомого (який точно скаже щось типу “так оце ти так бігаєш?”).

11 Ваша найкраща фотографія з 5К буде зіпсована якимось чоловіком з надлишковою вагою, який просто прогулювався по маршруту забігу.


Ну як? Щось звучить знайомо?


пʼятниця, 15 травня 2015 р.

Біг пес через овес

Це тільки так говориться, що пес біг через овес, а насправді він біг по вулиці Миколайчука. За мною.

Побачила я його біля Нотаріуса. Він явно біг за мною і ніби нічого не хотів, але мені щось не дуже комфортно було і я його трохи відігнала.

Біжу собі до “пам'ятників і надгробків” нікого не чіпаю, забігла навіть на 500м далі. Повернула додому. Біжить бачу по іншій стороні дороги. Побачив мене і з виразом морди “а ось де ти!” радісно почав перебігати дорогу до мене. Я його знов трохи відігнала, але потім бачила, що він так за мною і біг.



Прийшла додому, розказала чоловіку. Він почав розпитувати про особливі прикмети пса. І виявилось, що це той самий пес який за ним вчора бігав.

Коротше кажучи це певно якась нова категорія собак. Як є їздові, а це бігові.

Бачите, всі бігають. А ви?

середа, 13 травня 2015 р.

Щастя є...

Оце сьогодні я бігала, і думала яка я крута, зовсім мені стало легко бігати. Ну та, чого ж би й не легко з швидкістю 8,54 км/год (в понеділок було 10 з копійками).

На доріжці біля будинку мене зустріла делегація з квітами. Я не жартую. Чоловік зібрав і вивів дітей, а донечка зірвала мені квіточку. Я щаслива людина.



Чого і вам бажаю.

понеділок, 11 травня 2015 р.

Примочки, тітоньки і біг наввипередки

Я сьогодні цілий ранок розважалася бігальними примочками. Ні-ні, ви не подумайте, я чемно побігала, а вже потім розважалась.

Але все по черзі. Поставила я собі на телефон Nike+ Running, а там виявляється не просто рахує-малює-міряє, а ще й тітонька гарним голосом каже коли ви пробігли кілометр, за скільки, і яка середня швидкість. О! А в кінці ще одна тітонька казала, що вона якась дуже чемпіонка з 5К, але я теж крута! 

Є, правда, недолік — коли воно каже скільки я вже бігаю, то починаю переживати як там чоловік з дітьми так довго (так-так півгодини, і я мама-кура).

І до чого це я — якщо ще хтось користується такою штукою, в ній можна подружитися. І будемо бігати наввипередки.

Гарного дня!




середа, 6 травня 2015 р.

Біг для початківців. Остання частина

Остання частина перекладу статті Біг для початківців - 72 найкращі поради всіх часів і народів Девід Дек.

Аж якось сумно, я вже з нею зріднилась. Девід трохи прорахувався і неправильно пронумерував, тому порад насправді 70, але від меншої кількості, вони лише кращі.



 
Біг без травм

57: Тримайте руку на пульсі
Надмірні тренування можуть сильно попсувати вашу спортивну форму і здоров'я. Але цьому можна запобігти контролюючи нормальну частоту серцевих скорочень. Якщо вранці ваш пульс вищий за нормальний на 10 ударів і більше — значить ви ще не оклигали від попередньої пробіжки. Зачекайте поки пульс стане нормальним.

58: Поступовий прогрес — це головне
Якщо ви будете тренуватися надто багато і надто часто — зросте ризик травмування і перетренованості. Власне це основна причина чому більшість бігунів-початківців швидко закидають це діло після двох тижнів. Щоб уникнути такої біди налаштуйтеся на поступовий прогрес. Робіть все помаленьку і поступово нарощуйте зусилля. Маленькими кроками. Якщо треба, то спочатку просто ходіть. (Еге ж, я так робила, просто йшла — помагає.)



59: Важче не завжди означає краще
(Тримайте мене — зараз дуже хочеться перекласти no pain, no gain в стилі чорного гумору.) Коли мова йде про уникнення травм, забудьте всі підганялки, типу “давааай , ти шо не мужик” (не мужик, точно). Якщо у вас вже щось починає боліти, то не треба робити вигляд, що ви не слабаки. Щоб затренувати себе до смерті багато розуму не треба. Намагайтеся “наробити форму і не наробити травм” - це новий девіз.

61: Відступіть
Нарощування кілометражу це не рівна висхідна лінія. Насправді кожен третій-четвертий тиждень варто зменшити кілометраж, щоб відновитися. Включення відновного тижня в програму тренувань допоможе запобігти перетренованості.

62: Просто продовжуйте
Погані дні, невдалі тренування, травми, емоційні спади і все таке — це частина життя. Не лякайтесь їх, і коли вони трапляться, просто переживіть їх якнайскорше. Дайте собі час, а потім просто відпустіть. Бідкання і саможаління не заведе вас туди куди вам треба.

Підготовка до марафону (чи будь-якого іншого змагання)

63: Потихеньку
Щоб підготуватись до марафону не обов'язково безкінечно тренуватись. Можна бігати по 45хв два рази в тиждень, поступово збільшуючи відстань “довгої пробіжки” і зрештою ви зможете подолати більш ніж сорокакілометрове чудовисько.

64: Майте стримання
Підготовка до марафону може привести вас у найкращу кардіо-форму у вашому житті, але ви маєте навчитися зупинятися. Ніколи не бігайте більше трьох годин підряд за одне тренування. Якість завжди краще ніж кількість, і підготовка до марафону — прекрасний приклад.

65: Відпочивайте
Під час підготовки до марафону обов'язково виникне біль і дискомфорт. Тому ви маєте бути пильними (як казав Муді) і зробити крок назад, якщо у вас є сумніви. Перетренованості і більшості травм пов'язаних з підготовкою до марафону можна запобігти просто уважно прислухаючись до свого тіла, і внесення відповідних змін в режим тренування.

66: Цілі марафону
Щоб отримати найбільшу віддачу від марафону поставте не просто одну мету — добігти за менш ніж три години, наприклад (в моєму випадку це б виглядало “просто добігти”) - а розробіть кілька цілей, щоб збільшити ваші шанси на успіх. (Щось типу “просто добігти і потім не вмерти”. Ой, мене таки тягне на чорний гумор.)



68: Розвантажувальні дні
Хороший розвантажувальний період може зробити веееличезну різницю — особливо якщо ви прикладали багато зусиль під час тренувань. Тому поступово знижуйте навантаження за три тижні до великого дня.

69: Стабільність і поступ — запорука перемоги
Не дайте адреналіну перегонів змусити вас взяти занадто швидкий темп протягом перших кілометрів. Йому може бути важко опиратись, тому свідомо притримайте себе.

70: Рухайтесь далі
Коли ви пробіжите свій марафон, знайдіть час щоб проаналізувати, що було добре, а що погано, а потім рухайтесь далі. Відпустіть і забудьте про ваш попередній марафон перед тим як підписуватись на інший.


Ось і закінчилась стаття. Дуже дякуємо Девіду за чудові і корисні підказки! А ще дякуємо Михайлику, який мирно спав в мами на руках, поки вона все це перекладала.









понеділок, 4 травня 2015 р.

Біг для початківців - 72 поради (7)

Продовження
Девід Дек


Харчування бігунів

49: Їжте правильно
Бігуни всіх конфесій мають харчуватися збалансовано. Намагайтесь споживати 70% вуглеводів, 20% білків і 10% жирів. (Жінкам треба більше жирів, щоб гормони правильно бігали.) формуйте своє харчування навколо вуглеводів таких як рис, паста і картопля (і гречка), бо глікоген — продукт вуглеводів — є джерелом енергії для бігу. Вам також потрібен білок для відновлення і відбудови пошкоджених м'язів. (Я вже чую гнівні крики похудальників — як можна їсти рис і макарони. Ужос! Але харчову піраміду ніхто не відміняв.)

50: Харчуйтеся різноманітно
Упевніться, що ви отримуєте все можливе з вашої дієти (дієта, це не та що “я на дієті”, це те що ви зазвичай їсте) розширюючи спектр і пробуючи нову їжу кожного тижня. Чим більше кольорів, тим краще. Тільки щоб вони були здоровими.



51: Запивайте все водою
Щоб бути здоровим треба багато пити. (Оце я ходжу всім говорю, ніхто не слухає.) Отже, якщо ви серйозно хочете бігати, то пийте воду. Пийте багато воли впродовж дня, і якщо ви плануєте довгу пробіжку, беріть воду з собою, особливо влітку.

52: Не бігайте натщесерце
їжте перед пробіжкою. За одну-дві години поїжте, щоб поповнити запаси енергії. Виберіть, що ви любите спортивний напій, смузі, або навіть маленький бутерброд. (Або чай з медом, і пластівці з молоком. Як я.)

53: Швидке пальне
Для бігунів енергетичні батончики можуть стати улюбленим джерелом енергії на ходу. Але впевніться, що в них мало жиру (менше 5г) і менше 250ккал. Якщо ви будете ними об'їдатись, то лише розтовстієте, і перестанете бігати. Тому будьте поміркованими. Це для поповнення енергії на ходу, а не святкова страва. (Я ще не те скажу. Якщо ви бігаєте менше 10км за раз, то не треба вам тих батончиків взагалі.)

54: Харчування після бігу — головне!
Обов'язково треба поїсти впродовж періоду відновлення — години після бігу — це необхідна умова відновлення і поповнення енергії. Намагайтесь з'їсти щось з вуглеводів і білків щоб отримати найкращий результат. Щось таке як бананово-молочний коктейль буде ідеальним. (Я п'ю каву з вершками (білки між іншим) і тости (вуглеводи). Не впевнена, що саме це Девід мав на увазі, але придертися важко. Хитро посміхаюсь.)

55: Додайте вітамінів
Всім потрібна здорова доза мультивітамінів в їх житті, але бігунам треба навіть більше через більше навантаження. Через комплексний вплив бігу вам потрібні вітаміни для відновлення.

56: І заліза додайте
Недостатній рівень заліза може привести до перевтоми та інших серйозних проблем із здоров'ям. Погані новини, те що бігуни більш схильні мати дефіцит заліза, ніж середньостатистична людина. Тому треба їсти багато риби, червоного м'яса, печінки, яєць, бобів і горіхів. (Як місцями вегетаріанка, скажу, що ніц вам без м'яса не станеться. Залізо ще є в гречці, кунжуті і багато де.)

Далі буде...



субота, 2 травня 2015 р.

Біг для початківців - 72 поради (6)

Продовження
Девід Дек


43: ... але й бігайте часом самі
Дружбак може допомогти вам набирати оберти і залишатись послідовними в досягненні своїх цілей, але часом соло-пробіжка — це якраз те що треба. Особливо коли ви намагаєтесь відновитися після великого навантаження і не хочете щоб хтось підбивав вам руку. Біг наодинці - це, також. прекрасний спосіб побути з своїми думками, тільки ви, звук кроків і жодних турбот.

44: Обженіть нудьгу
Виберіться з наїждженої колії додавши 30-ти секундне збільшення швидкості (не смертельний спринт) до вашої наступної півгодинної пробіжки. Ви не тільки не знудитеся (а хто нудився?), а й збільшите частоту серцевих скорочень і покращите форму.



45: Бігайте без нічого
Ну, не буквально, хіба що хочете провести ніч в тюрмі (в кращому випадку). Всілякі прибамбаси — кардіомонітори, хронометри, GPS-навігатори і всяке таке — звичайно можуть вам допомогти покращити форму, але тотальне покладання на них може бути непродуктивним. (А ще кажуть, що деякі прибамбаси брешуть +/- кілометр.) Часом треба бігати просто з уявою (завжди). Бігайте самі з собою. Бігайте не зважаючи на цифри і досягнення. Просто біжіть.

46: Насолоджуйтесь легкими пробіжками
Легкий біг є ключовим у відновленні вашого тіла, а також він є ключовим для того щоб ви відчували задоволення від бігу. Тому коли у вас запланована легка пробіжка - насолоджуйтесь видом. Нюхайте троянди, глибоко дихайте, дивіться за горизонт, цінуйте красу навколо вас, не забувайте отримувати задоволення. Не зациклюйтесь на самих тренуваннях, інакше ви скоро розчаруєтесь.

47: Бігайте з музикою
Я просто не можу бігати без музики. Насправді однією з найвагоміших причин чому я бігаю, є можливість слухати музику. Тому використовуйте музику щоб морально бути готовим до випробування. (А як вмикається якась кльова доріжка, то зразу біжиш як рок-зірка - “я не бачу ваші руки!”)

48: Будьте присутні зараз
Для бігу в довготерміновій перспективі мисліть категорією теперішнього моменту. Думки про минуле сповнять почуттям провини, а думки про майбутнє — хвилюванням. Єдиний момент який існує — це зараз, і всі зміни можуть відбутися тільки зараз. Це все може здаватись ньюейджівськими заморочками, але це корисно і практично. Підписуюсь. Воно не тільки для бігу годиться, але на бігу дуже помітно. Тільки починаєш думати якісь дурниці — зразу бігти стає важче.

Далі буде ...